Surprizat e motit, ja si ndryshon koha sot pasdite dhe nesër

0
41
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ditët me ngricat duket se i kemi lënë pas.

Gjatë pasdites së sotme pritet që në Shqipëri të ketë reshje shiu, ndërsa dita e nesërme do të jetë pa reshje.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, parashikimi i motit për sot pasdite dhe nesër është si më poshtë:

Reshjet

Sot pasdite priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Ndërsa nesër nuk priten reshje.

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet:  5 / 13 °C

në vendet e ulëta: 3 / 13 °C

në vendet malore: -3 / 6 °C

Era

Sot pasdite dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë në të gjithë vendin.

 

Zjarr Tv Ad