Takimi i Bashës me amerikanët, Nishani sulmon kryedemokratin: Kulmi i hipokrizisë kur thotë se ka denoncuar vjedhjen e zgjedhjeve! Ky manipuloi dhe grabiti zgjedhjet brenda partisë

0
54
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme zhvilloi një takim me delegacionin e senatit amerikan, ku ishte prezente dhe ambasadorja Yuri Kim.

Pas takimit, Basha në deklartatën për mediat u shpreh se kishte denoncuar vjedhjen e zgjedhjeve të 25 Prillit. Por ish-Presidenti Bujar Nishani me anë të një postimi në rrjetet sociale ka sulmuar kryedemokratin, duke e quajtur kulmin e hipokrizisë deklaratën e Bashës.

Ai thotë se është hipokrizi ekstreme kur Lulzim Basha ju tregon shqiptarëve se ka denoncuar manipulimin dhe vjedhjen e zgjedhjeve prej Edi Ramës, ndërkohë që vetë kryedmeokrati është manipulatori dhe grabitësi më i shëmtuar i zgjedhjeve brenda Partisë Demokratike.

Postimi i Bujar Nishanit:

Deklarata e Lulzim Bashës pas takimit me përfaqësues nga Senati SHBA, ishte kulmi i hipokrizisë dhe fyese për demokracinë amerikane dhe lirinë si dimension.

Eshtë hipokrizi ekstreme, kur Lulzim Basha ju tregon shqiptarëve se ka denoncuar manipulimin dhe vjedhjen e zgjedhjeve prej Edi Ramës, ndërkohë L. Basha është manipulatori dhe grabitësi më i shëmtuar i zgjedhjeve brenda Partisë Demokratike.

Kur L. Basha ju flet për standartet demokratike përfaqësuesve nga SHBA, ai fyen themelin e lirisë dhe dimensionin e demokracisë amerikane.

Në SHBA, asnjë nuk manipulon dhe grabit votat brenda partisë së tij, askush nuk asgjeson votën e lirë dhe të drejtën e kandidimit në partinë e tij, në asnjë rast nuk asgjesohet gara, për asnjë arsye vendimet nuk merren ilegalisht dhe në dhunim të institucioneve, siç vepron L. Basha sistematikisht brenda partisë së tij.

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...