Takimi ndaj Sheriff Tiraspol, Partizani zyrtarizon stadiumin dhe orën

0
12

Partizani është skuadra e vetme shqiptare që garon në Kupat e Europës.

Pas eliminimit nga UEFA Champions League, kampionët e vendit garojnë në raundin e dytë të Ligës së Europës, ku do të mas forcat me kampionët e Moldavisë, Sheriff Tiraspol.

Takimi i parë do të luhet të enjten e 25 korrikut, teksa të kuqtë kanë zyrtarizuar edhe stadiumin e orën ndaj moldavëve.

Përmes një statusi në rrjetet sociale “Facebook”, klubi kryeqytetas ka zbuluar se takimi do të luhet në orën 17:30 në “Selman Stërmasi”.