Talenti i Skënderbeut firmos për Sporting Lisbonën

0
46

Dejan Liço do të jetë nga dita e sotme një lojtar i skuadrës së njohur portugeze, Sportingut të Lisbonës. 18-vjeçari korçar që në verë u transferua te spanjollët e Legenas, ka vendosur të kalojë në ligën portugeze dhe më konkretisht te një nga klubet më të mëdha në vendin luzitan. Liço është pjesë e skuadrave zinxhir të Kombëtares së Shqipërisë dhe shikohet si një nga elementët më premtues të grupmoshës së tij.