“Tani që u hap kjo burgosja per 100 milion eurot e sterilizimit, u harrua dhe mali i madh i haleve të Tiranës”

0
391
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Nga Myslim Murrizi

Ja keshtu mbulon skandali skandalin dhe tani qe u hap kjo burgosja per 100 milion eurot e sterilizimit, u harrua dhe mali i madh i haleve te Tiranes

Meqe SPAKU eshte i “ ankoruar” provizorisht tek ministria e shendetesise po ju kujtoj qe aty nuk kane te mbaruar zullumet por duhet qe Z Dumani te ja heq nga duart dosjet e kesaj ministrie militantit enverist kondili, i cili angazhoj te gjith qeverine per tu zgjedhur ne krye te SPAKUT , por qe i ra mikrofoni ne toke kur hyri ne salle Zj Kim

Aty keni nje tender 114 milion euro konçension per laboratoret e analizave qe per çudi 114 milion euro i mer Jani Karathano dhe mjediset laboratorike jane prone e Shtetit ose ish laboratoret brenda QSUT

Ky konçension i “ dorovitur” ne fund te vitit 2016 me letra te sajuara nga nga Zj Shpresa Shehaj ( Bello) drejtoresh e farmaci laboratoreve ne Ministrine e Shendetesis, ndersa burri i Shpreses dhe nena e Shpreses Nafize Bello jane menaxher tek klinika laboratorike PEGASUS me pronar te vetem Z Jani Karathano

Pra letrat i shkruan nusja dhe kompania “ fituese” PEGASUS ka punesuar bashkeshortin e kesaj nuses dhe vjerren e kesaj nuses drejtoresh

Dhe prej 6 vjetesh parat pra 114 milion euro i mer Jani por qe kuptohet sipas “ tradites” edhe keta te tjeret rruajne pjesen e tyre

Tani do te thoni ju qe keta nuk jane te rilindjes por te ish aleatit te rilindjes lsi sot partia e lirise!!!

Po kujt i plasi !!!

Se shpesh here kam deklaruar qe hajdutet jane te gjihe ne nje parti

PARTIA E QELBESIRAVE

Ndaj e ftoj SPAKUN qe te pajiset me dorashka, çizme 700 lekeshe dhe maske tek hundet, e te mare lopaten ne dore te pastroj sa me shpejt HALET E KETIJ VENDI DHE PLEHRAT E KESAJ POLITIKE

Zjarr Tv Ad