Tentoi të hidhte pistoletën sapo pa policinë,ndalohet 37-vjeçarit

0
47

Një 37-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit, ku “Forca e Ligjit” ka goditur sërish në këtë qytet. Si rezultat i kontrolleve, në një lokal në Zhupan, Aleksandër Hoxhaj, i cili ishte shpallur në kërkim nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave apo vizave”,  u kap me armë zjarri.

Sapo 37-vjeçari ka parë policinë të hyj në lokal ka hequr armën nga brezi dhe e ka hedhur nga dritarja e lokalit por falë veprimeve të shpejta të policisë u konstatua veprimi i tij, duke u arrestua në flagrancë.

Ndërsa gjatë kontrollit të banesës së këtij shtetasi ju gjetën:

  • 15 paketime me lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa me peshë 43.5 Kg
  • 3 dokumente të falsifikuara: pasaportë, kartë identiteti dhe leje drejtimi automjeti në gjuhën Greke me foto të këtij shtetasi.
  • Sende të ndryshme të dyshuara që përdoren për kryerjen e vjedhjeve: 2 matrapikë, 2 leva metalike, 1 maskë me ngjyrë të zezë, 1 palë dorashka, 1 tub metalik që shërben për hapjen e dyerve, 1 pincë etj.
    •Sende që dyshohen se i ka vjedhur: 3 kompjuterë lap-top dhe 1 kasafortë metalike.
    •34 fishekë pistolete dhe automatiku.
    Kontrollet do vijojnë në gjithë Qarkun e Fierit për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë. Policia e Fierit falënderon qytetarët për mirëkuptimin dhe mbështetjen dhe i fton ata të denoncojnë në numrin 112 çdo shkelje të ligjit duke u garantuar ruajtjen e anonimatit si dhe një reagim në kohë të Policisë.