Tërmeti më i fuqishëm në …/ Ja çfarë raporton Ministria e Mbrojtjes

0
72

Ministria e Mbrojtjes në një komunikatë të fundit raporton se tërmeti i ndodhur gjatë pasdites është më i forti i ndodhur në 20-30 vitet e fundit në Shqipëri.

‘Info e fundit nga IGJEUM: Termeti me magnitude 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 balle, 30 km ne veri te Durresit…ne bregdet afer kepit rodonit…termeti me i forte ne 20-30 vitet e fundit.

Deri me tani, sipas raportimeve paraprake NUK ka deme ne: Sarande, Himare, Finiq, Lezhe, Diber.’