Thaçi anulon drekën me presidentin Meta, Vuçiç dhe Dodik

0
13

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi anuloi drekën e përbashkët me lidërët e Ballkanit Perendimor.

Në këtë drekë morën pjesë presidenti shqiptar, Ilir Meta, presidenti serb, Aleksandër Vuçiq dhe ai i Bosnjës, Milorad Dodik si dhe liderë tjerë, pjesëmarrës në Samitin Brdo-Brijuni, informon gazetari i RTV Ora Xhoi Malesia.

Gjatë ditës së sotshme, Thaçi refuzoi t’ia shtrijë dorën Dodik ndërsa dje kritikoi presidentin Meta pse ai i kishte bërë ftesë Dodikut për të ardhur në Tiranë.