Thaçi kujton familjen “Jashari”

0
10
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar 22 janarin e vitit 1998, ku ndodhi sulmi i dytë i forcave serbe ndaj familjes Jashari në Prekaz. Me rastin e 21 vjetorit të këtij sulmi, Thaçi u shpreh se heroi Adem Jashari dhe familja e tij janë shembull unik i atdhetarizmit për liri.

“Para 21 vjetësh, më 22 janar 1998, ka ndodhur sulmi i dytë i armatosur i forcave serbe kundër familjes Jashari në Prekaz. Sulmet e vazhdueshme mbi këtë familje, e cila dallohej për atdhetarizëm dhe veprime të guximshme kombëtare, ishin paralajmërim se Serbia po përgatitej të shtypte me dhunë çdo familje liridashëse në Kosovë.

Historitë e popujve kanë rrëfime të

Zjarr Tv Ad