Tirana nuk është mrekullia që proklamon Kryebashkiaku Pinok

0
90
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Nga Genc Gjokutaj

Tirana sot nuk ka uje ne shume pjese te saj!

Nderkohe tek “E diela Shqiptare” eshte hapur nje rubrike “3 ne 5”!

Me sakte nje grua me 5 femije eshte transferuar per 3 dite ne nje hotel me 5 yje ku po trajtohet estetikisht, gastronomikisht etj!

Nderkohe bashkeshorti kryen te gjitha detyrat e shtepise me 5 femijet!

Te gjitha keto ndodhin ne Tirane! Qe ne fakt perveç ujit qe mungon te gjitha te tjerat jane ne 3D!

Uji mungon per faj te Kryebashkiakut qe e cileson Opoziten zhulse dhe me breke!

Ndersa ndodhite ireale ne 3D serviren nga “E diela Shqiptare” ku shqiptaret zilepsen dhe lepihen se jane te papare nderkohe qe autoret e perralles numerojne parate!

Ne fakt te dy skenaret kane te njejtin qellim!

Kryebashkiaku ju ngul bisturine dhe “E diela Shqiptare” ju ben anestezine popullit te palare per mungese te ujit por te kenaqur ne formatin 3D me gjithe te mirat e kesaj bote!

Nderkohe nder mend me vijne fjalet e te madhit Pippo Baudo i cili thoshte qe “Italia nuk eshte Domenica Inn”!

Nderkohe Tirana nuk eshte mrekullia qe proklamon Kryebashkiaku Pinok!

Zjarr Tv Ad