Tirana U-19 Shpallet Kampione

0
2

Skuadra e Tiranës U19 u kurorëzua si ekipi i Kategorisë Superiore për grupmoshën 19-vjeçare. Bardheblutë e vegjël mposhtën bindshëm në finale Kamzën U19 me rezultatin 3-1. Takimi u zhvilluan në Kompleksin e Ekipeve Kombëtare në Kamzë. Ky është një triumf absolut për skuadrën e drejtuar nga Alpin Gallo. 2020 duket se do të jetë viti i Tiranës në futboll, pasi dhe skuadra A është pranë triumfit për herë të 25-ë në kampionatin shqiptar