“Trafikojnë drogë nga Rinasi”/ Oficeri i Policisë denoncon fisin Rraja : Janë kthyer në grup kriminal, Rama u ka shkuar në shtëpi

0
190

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka shpërndarë në rrjetet e tij sociale mesazhin e një oficeri të Policisë së Krujës lidhur me fisin Rraja.

Qytetari shkruan se fisi Rraja është kthyer në një grup të strukturar kriminal: në vrasës me pagesë dhe në trafikantë droge prej vitesh nga Stambolli në Rinas, Belgjika, Italia dhe Zvicra.  Sipas denoncuesit, fisi ka pasur gjithmonë një mbështetje të madhe nga kryeministri Edi Rama dhe deputeti Taulant Balla, sidomos kur dy vite më parë u shkoi për vizitë në shtëpi kreu i qeverisë, Vangjush Dako dhe Blendi Klosi.

“Po të shkosh në Komisariatin e Krujës të shikosh procesverbalet për krimet e dyshimet për personat kontigjent kriminal Xhelal Rraja që sot është drejtor poste në Bashkinë së Krujës akuzohet se ka tentuar që të vrasë 4 policë në Fushë Krujë, duke i shtuar edhe akuzat për gjobëvënie. Madje ai akuzohet për vrasjen e shtetasit Xhavit Haka dhe rrëmbimin e policit nga Larushku, Arben Sejfulla Zalla,“-shkruan qytetari.

Denoncuesi gjithashtu shkruan se vëllai i Rrahman dhe Xhelal Rrajës është shpallur në kërkim për kultivim dhe trafik të lëndëve narkotike pasi në pacelat e tij janë mbjellë mbi 3 mijë degë kanabis.

Denoncohen krimet e grupit Rraja-mbeshtetja e ketij grupi nga Edivin Mafia, Blendi dhe Gjush Avdyli! Lexoni mesazhin e oficerit dixhital dhe shikoni videon ekskluzive te publikuar nga Syri.net. sb Prsh z Berisha jam oficer i policise se Krujes.Po lexojm qe drejtoria e standartave per vlersimin e punes se efektiveve te policise po heton ne pezullim policen qe nuk nderhyri kur shtetasi Ramazan xhelal rraja po rrihte nje qytetare ne qendren spitalore ne publik sic shihet ne video e nga shum qytetare e polic me rroba e civil e sekuriti e spitalit etj qellimi nuk eshte mos reagimi ose reagimi qe Ramazan rraja hetohet i lire . duhet te dije publiku qe sot e ne cdo koh klani xhelal rraja ka mbeshtetje te fuqishme tek Rama dhd Balka ky grupe eshte super i struktuar kriminal ne vrasje me pages e ne trafikimin e droges ne vite nga stambolli ne rinas. ne holland zvicerr e ne itali e kohet e fundit Ramazan rraja ne bruksel belgjik e bergamo ne itali e ne lugano zvicerr etj. a ka pasur ndonje here forc e a do te kete ndonje here forc ligji per te goditur klanin Xhelal ramazan rexhep rrahman rraja them se jo. ky klan u be i pa prekshem per drejtesin shqiptare kur ne shtepin e tyre mbiu per qok Kryeministri Edi rama. vangjush dako blendi klosi.para 2 viteve. po te shkosh ne komisariatin e krujes te shikosh procesverbalet per krimet e dyshimet per personat kontigjent kriminal Xhelal rraja qe sot eshte Drejtor poste ne bashkin Kruje ka akuze e gjykim ne krime per tentativ vrasje te kater policve ne f kruj grabitje gjobvenie dhe ofendime te policeve te policise. i akuzuar e ceshtja e pushuar per vrasjen e shtetasit Xhavit haka. i akuzuar per rrembimin e policit nga larushku Arben sejfulla zalla. Vim te rexhep rrahman rraja i akuzuar per perdhunim dhunim trafik droge e arme majtje pa leje. vim te deputeti Rrahman rraja i akuzuar per korrupsion pasiv aktiv e ndikim ne drejtesi. sot vellaj i rrahman e xhelal rrajes hasan rraja eshte person ne kerkim per kultivim prodhim e trafik droge e rrin ne kafe ku ne serat e tij u gjeten 3 mije dege hashashi e policia u gjet ne veshtiresi per punen e tyre. A ka drejtesi ne kete vend te hetoj krimin e ketyre vrasesve e perdhunuesve apo krimin ekonomik e finaciar te tyre. te thirren ish drejtuesit e komisariatit te rinasit ne vite e te deklarojn a kan pasur nga prokuria e pameka indicie per trafikantin e kokaines turqi rinas nga xhelal rraja.e presionin psikologjik krimal te ketij Grupi. ku eshte fjala e z tahiri cako veliu xhafa e z lleshi e z Rama se grupet ose indivit kriminal do futen ne vrim te miut. ku eshte dosja hetimore . nje pyetje A ka prokuror gjykates e polic ky vend qe kan guxim te dergojn pas hekurave kete grup kriminal. pra faji nuk eshte i znj police ose i zotit polic qe emrin e kan ne perdoro me laps plumbi e kur drejtues jan drejtues me begraunde kriminale ne shqiperi e evrop.Pamje të rënda – VIDEO ekskluzive nga SYRI TV: Ramazan Rraja, nipi i deputetit të PS, rreh brutalisht një vajzë në publik

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 8. August 2019