Tre raste të reja me COVID 19 në Lezhë, dy personel mjekësor

0
77

Pas infermieres, konfirmohen edhe tre raste të reja me COVID 19 në Lezhë gjatë 24 orëve të fundit.

Bëhet fjalë për një tjetër infermiere, një sanitare dhe një qytetar.

Bluzat e bardha kane patur kontakt me rastin e konfirmuar dje, ndërsa për qytetarin ende nuk dihet nga është infektuar.

Janë bërë 17 tampone gjithsej në 24 orë.

Dje autoritetet dezinfektuan dhe mbyllën qendrën shëndetësore e lagjes “Skënderbeg” në Lezhë pasi personeli mjekësor kishte patur kontakte të vazhdueshme me infermieren që u infektua me COVID 19.