“Tronditet” Milani, Ibrahimoviç nuk mund të jetë pjesë e skuadrës për shkak të…

0
0
200921 Zlatan Ibrahimovic of AC Milan celebrates after scoring 2-0 during the Serie A game between AC Milan and Bologna on September 21, 2020 in Milano. Photo: Maurizio Borsari / BILDBYRAN fotboll football soccer fotball bbeng Serie A Milan AC Milan Bologna jubel *** 200921 Zlatan Ibrahimovic of AC Milan celebrates after scoring 2 0 during the Serie A game between AC Milan and Bologna on September 21, 2020 in Milano Photo Maurizio Borsari BILDBYRAN fotboll football soccer fotball bbeng Serie A Milan AC Milan Bologna jubel, PUBLICATIONxNOTxINxSWExNORxAUT Copyright: MaurizioxBorsari BB200921BB639

Zlatan Ibrahimoviç nuk mund të jetë pjesë e skuadrës së Milanit për ndeshjen e sotme në Europa Ligës ndaj Bodo Glimt, për shkak se ka rezultuar pozitiv me Koronavirus.

Ditën e djeshme te kuqezinjtë kishte rezultuar poiztiv ndaj virusit mbrojtësi Leo Duarte dhe menjëherë pas kësaj e gjithë skuadra iu nënshtrua testeve. Nga përgjigjet e testeve është zbuluar se pozitiv me Koronavirus ka rezultuar edhe Ibrahimoviç.

Ky i fundit nuk do të jetë për ndeshjen e sotme, teksa është në dyshim edhe për ndeshjet e radhës, pasi duhet të futet menjëherë në karantinë, ku protokolli parashikon se duhet të qëndrojë aty rreth 14 ditë, por në rast se del negativ në testin e radhës mund të zbresë në fushë më shpejt.

Ibra ka qenë një nga lojtarët më të mirë pas rikthimit te kuqezinjtë, teksa edhe në ndeshjen e parë të kampionatin, i dha fitoren “Djallit” ndaj Bolonjës me dopietën e shënuar.