Turqia goditet nga një tjetër tërmet, me magnitudë 5.5 të shkallë Rihter

0
4

Një tèrmet i fùqishëm ka trònditur Turqinë mesditën e sotme. Lèkundje të fòrta me magnitudë 5.5 të shkallës Rihter janë ndjerë në lindje të vendit, rreth 23 km nga Sincik, një zonë në provincën e Adıyamanit.

Tèrmeti që gòditi vendin rreth orës 12:37 sipas orës lokale ishte me thellësi 7 kilometra. Ndërkohë lèkundjet janë ndjerë edhe në zona të tjera si Gaziantepi dhe Malatya.

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Suleyman Soylu, nëpërmjet Twitterit ka njoftuar se deri tani nuk ka raportime për dème materiale.(A.M/Faxweb.al)