Turqisë do t’i mungojë ylli i skuadrës në përballjen ndaj Shqipërisë

0
38

Pas fitores 4:2 ndaj Islandës rriti shpresat e Shqipërisë për kualifikim në Kampionatin Europian.

Kuqezinjtë kanë marrë një lajm të mirë para ndeshjes së 11 tetorit ndaj Turqisë e cila do të jetë pothuajse vendimtare për fatet e kualifikimit në “Euro 2020”.

Mesfushori i Turqisë, Cengiz Under do të mungojë në përballjen ndaj Shqipërisë për shkak të problemeve fizike.

Raportet mjekësore thonë që Cengiz Under do të mungojë 5 javë dhe do të rikuperohet vetëm në fund të tetorit.