U arrestua për plagosje, lirohet gardisti: Ngjarja ishte aksidentale!

0
2

Gjykata e Tiranës ka liruar Florian Hysën gardistin e cilën e arrestuan dy ditë më parë, me akuzën e plagosjes.

Hysa në seancën gjyqësore pohoi se ka qenë ngjarje aksidentale pasi personi i plagosur, 22-vjeçari Lorenc Doci i ka kërkuar të shikojë armën dhe me pas ka tentuar t’ia marrë me dhunë.

Si pasojë e ngjarjes, Doci u plagos afër krahut të majtë, në pjesën e gjoksit dhe ndodhet në spital.