U infektua me Covid-19, Veliaj niset drejt Turqisë për kurim më të specializuar

0
155

Prej 28 korrikut kryebashkiaku i Tiranës është konfirmuar me koronavirus. Pas publikimit të lajmit prej tij ai është karantinuar në banesën e tij ku edhe është kuruar për covid 19.

Burime pranë kryebashkiakut, familjarë dhe të njohur bëjnë të ditur se Erion Veliaj është nisur për kurim jashtë vendit, disa ditë pas njoftimit për prekjen nga kuvid 19.

Mësohet se ai do të kurohet në një nga spitalet e njohura turke ku mësohet se kryebashkiaku tashmë ka mbërritur atje