U kapën me drogë në makinë, arrestohen të rinjtë

0
7

Dy shtetas të akuzuar për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike janë arrestuar nga Policia e Sarandës, ndërkohë që një i tretë është proceduar penalisht në gjendje të lirë.

Policia e Sarandës informon se këta persona janë kapur me lëndë narkotike.

Njoftimi i policisë së Sarandës:

Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë dy shtetas dhe ka proceduar në gjendje të lirë një tjetër për “Prodhim dhe shitje narkotikësh”.

Arrestohen shtetasit:

Xh. K., 21 vjeç, banues në Sarandë.

S. L., 32 vjeç, banues në Elbasan.

Procedohet në gjendje të lirë shtetasi:

D. A., 19 vjeç, banues në Konispol.

Seksioni për Hetimin e Krimeve Sarandë kanë bërë të mundur kapjen e këtyre shtetasve në lagjen nr.4 pranë repartit, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me të cilin këta shtetas udhëtonin, u gjet dhe u sekuestrua një sasi lënde narkotike e dyshuar e llojit canabis sativa.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tyre për veprime të mëtejshme.