Vasili publikon VIDEON e Macron: Shumica e shteteve ishin kundër Shqipërisë…

0
6

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguara me një postim në faqen e tij në facebook pas publkimit të së vërtetës për mbledhjen e Këshillit të Europës ku Shqiprisë nuk ju hapën negociatat

Ai ka publikuar deklarimin e Presdentit Francez që shpjegonn situatën. Ndërkohë ka akuzuar si, Gënjeshtarë ordinerë, Edi Ramën dhe rilindjen.

 Ja postimi i plotë:

Ja se si Genjeshtarët e rilindjes mashtruan edhe për Francën, ja fakti.(VIDEO).

Genjeshtarë ordinerë vetëm kjo mund të thuhet për Edi Ramën dhe rilindjen.

Dolën e genjenin si një tufe llazoresh e thanë që vetëm Presidenti Makron ishte kundër.

E verteta është se shumica e vendeve ishte pro hapjes së negociatave me Maqedoninë.

Ndërsa shumica e vendeve ishte kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë.

Ishte Franca dhe Presidenti Makron qe nuk lejuan që të ndaheshin të dy vendet dhe Maqedonia u dënua për shkak të Edi Ramës dhe rilindjes.

Mashtrim si të gjithë të tjerët.

Turp për mediat e supës së Edi Ramës që genjejnë shqiptarët dhe arrijnë që të censurojnë edhe Presidentin Makron.Matufët kujtojnë se njerëezit informohen vetëm prej tyre.

Ja deklarata e Presidentit Makron me zë, me figurë dhe me shkrim:

“Dje dëgjova disa fjalë se ne pothuajse arritëm uninamitet për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Nuk është e vërtetë. Padyshim, aty kishte një shumicë të gjerë që Maqedonisë së Veriut ti hapen negociatat, por shumica e shteteve ishin kundër Shqipërisë. Nisja e bisedimeve të anëtarësimit vetëm me një vend do të ishte një gabim i tmerrshëm për Ballkanin” tha Macron.