Vetëflijimi në Kombinat, e mbijetuara Blerta zbulon datat se kur vdiqën e ëma dhe motra

0
12

Pas ngjarjes horror në Kombinat të Tiranës, ku nëna dhe vajza e saj u gjetën të vdekura në banesa ka dhënë detaje të reja vajza tjetër Blerta Josifi.

Ajo ka zbuluar datat e sakta se kur janë ndarë nga jeta familjarët e saj. Sipas Blertës, motra Anisa ka vdekur rreth 15 muaj më parë më 29 mars 2019 ndërsa e ëma Zhaneta më 2 korrik të këtij viti.

Kujtojmë se mbrëmjen e dy korrikut, kryeqyteti i trondit, pasi në Kombinat u gjetën të vdekura, nënë e bijë Zhaneta dhe Anisa Josifi, të vetëflijuara në banesë, të cilat thuhej se ishin besimtare të sektit fetar “Dëshmitarët e Jehovait”.