Vetingu/ Donika Prela del para KPK-së më 22 janar, ja kush do e gjykojë

0
76
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela në datën 22 janar do të dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në këtë ditë është vendosur dhe seanca dëgjimore për tre shtyllat e Vetingut; pasuria, aftësitë profesionale dhe pastërtia e figurës.

Trupa gjykuese e KPK-së do të udhëhiqet nga Roland Ilia relator, dhe anëtarë Olsi Komici e Valbona Sanxhaktari.

Një ditë para seancës së Prelës më 21 janar, në veting do të dali edhe Altin Binaj, Drejtuesi i Prokurorisë së Apelit të Vlorës.

 

Zjarr Tv Ad