Video/ Francë, zjarr masiv në resortin e skive

0
9
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një zjarr masiv ka shpërthyer në një resort skish në Francë. Nga flakët kanë mbetur të vdekur dy persona dhe janë plagosur 22 të tjerë, katër në gjendje të rëndë, raporton BBC.Zjarri filloi në orët e para të mëngjesit të së dielës (20 janar), në resortin e skive në Courchevel. Tre ndërtesa u përfshinë nga flakët.70 zjarrfikës u përballën me flakët për t’i vendosur nën kontroll. Shkaku i zjarrit nuk është konfirmuar ende. Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojë zjarrfikëset që përdorin shkallët për të shpëtuar njerëzit brenda ndërtesës tre katëshe.

 

 

Zjarr Tv Ad