(Video) Qetësori fyen gjithë Shqiptarët e Veriut/Deklarata: Luizi është malësor që vepron me Kanun…

0
1377
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Në një bisedë mes banorëve, Qetsori tha se burrat nuk kanë vetëm ligjet e shtetit, por dhe ligjet e ‘Kanunit’.

Sipas tij, ‘Kanuni’ përfshin gjithashtu komunikimin dhe faljen. Qetsori tha se nëse Luizi e ka falur Kristin dhe i bëri këtë veprim, atëherë është pabesi nga ana e tij, por nëse ai nuk e ka falur dhe e ‘ndëshkoi’ në këtë mënyrë, ateher Luizi nuk i ka qsnje borxh Kristit.

Sipas ti kjo tregon karakterin e Luizit mbështetur mbi ligjet e tij ‘kanunore’, dhe pse duket sikur Qetesori e tha ne kontekstin pozitiv ai po i referohej Luizit dhe verioreve si te prapambetur qe zbatojne akoma kanunin.

Qetsori po mundohet qe vazhdimisht ti shtyj Kristin dhe Armaldon qe te dalin kunder Luizit ne menyre qe ta dobesoj sa me shume Luizin dhe ta nxjerr si tradhtar dhe te prapambetur, tek publiku me situaten qe beri tek tualeti me te.

Por pasi Qetsori e mbushi Armaldo diten e sotme eshte zgjuar krejt ndryshe duke thene se Luizi e ka tradhtuar dy here.

Tradhtia e para e Luizit ishte ne niominim me kutine e pandores dhe heren e dyte me tualetin duke e bere ne menyre te shemtuar ne menyre qe ta nxjerr por ai ka thene se do t’ia kthej kete shume shpejt.

Shiko Videon

Qetesori qe kur eshte futur ne BBV2 vetem ka sulmuar Luizin ndoshta kjo per arsyen e thjeshte qe Luizi eshte konkurenti me i forte ne BBV dhe kjo do ishte nje menyre e mire per te treguar forcen dhe Qetsori.

Si fitues i BB2 Qetsori e njeh shume mire lojen dhe ka vendosur qe mos te bjere nen hijen e Luizit por te luaje vete dhe te krijoje nje strategji te re shpesh here duke mbeshtetur fort Olten.

Zjarr Tv Ad