Videolajm/ Momentet kur avioni tronditet nga turbulencat, plagosen 31 persona

0
800
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një avion, i cili po udhëtonte nga Abu Dabi për në Xhakartë ka pësuar disa tronditje të fuqishme dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur 31 udhëtarë, por pa pasoja për jetën e tyre.

Ngjarja u regjistrua 45-minuta përpara se avioni të mbërrinte në Aeroportin Ndërkombëtar të Soekarno-Hatta.

Këto tronditje kanë bërë që të shkaktohen edhe dëmtime të mëdha në aeroplan, si dhe në bagazhin e pasagjerëve.

Sidoqoftë, avioni bëri ulje të sigurt në Xhakarta, duke shmangur ndonjë devijim. Ndërkohë nuk bëhet e ditur arsyeja e tronditjes së avionit./a.m

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=gOHW4FIoLns]

Burimi : / Javanews.al

Zjarr Tv Ad