Vjen me pushime në Shqipëri, francezja vetëhelmohet me fotoksinë

0
560

Një 55-vjeçare me origjinë shqiptare po me pasaportë franceze, pasi kishte ardhur në Shqipëri për të kaluar pushimet e verës, është dërguar me urgjencë në QSUT.

Ngjarja ka ndodhur në Golem të Kavajës, ku 55-vjeçrja ka tentuar të vetëvritet duke konsumuar një sasi të madhe fotoksine.

Kanë qenë të afërmit ata që e kanë gjetur atë dhe e kanë dërguar me urgjencë në spital, ku ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Autoritetet shprehen se po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, ndërsa materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kavajë.