Vokshi: Mësuesit detyrohen të dalin në antimitingun që po organizon Veliaj

0
16

Ish deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar me një shenim në faqen e saj në facebook ndaj sjelljes së pushtetit që po detyron mësuesit e kryeqytetit të dalin në shesh për të festuar ditën e verës së krreut të Bashkisë Erion Veliaj.

Ja postimi i saj i plotë:

Skandali me “Ditën e Verës” – si po detyrohen mësuesit të dalin në shesh bashkë me fëmijët e tyre

Nuk u mjaftuan që e shtynë Ditën e Verës,
Nuk u mjaftuan që nga ditë feste, po e bëjnë “anti-miting”
Por po detyrojnë gjithë administratën dhe mësuesit të dalin në shesh.

Ja si Drejtoresha e Gjimnazit “Sami Frashëri” detyron mësuesit bashkë me fëmijët e tyre të dalin në pikë të mëngjesit.