Vrasja në Vlorë, lirohet i riu, vëllai merr përsipër krimin

0
927

Lirohet njëri nga vëllezërit e arrestuar dy ditë më parë në Vlorë, të dyshuar për vrasjen e 22 vjeçarit Armando Rrapaj.

26- vjeçari Klevis Merkaj është lënë i lirë, pasi 22- vjeçari Novruz Llanaj ka marrë përsipër krimin.

Ai u la i lirë ditën e sotme, bazuar në deklarimet e Novruzit, i cili ka treguar se e ka vrarë i vetëm Rrapaj dhe se vëllai i tij nuk ka gisht.

Krimi ndodhi pak pas mesditës së të martës ku 22- vjeçari ndërroi jetë në spital për shkak të plagëve të marra.

Dyshohet se gjithçka ndodhi për shkak se kushëriri i viktimës ngacmonte motrën e vëllezërve Merkaj. Ai ndodhej në burg dhe për pasojë ata kishin kërkuar ndërprerjen e lidhjes, por Rrapaj kishte ndërhyrë për të qetësuar gjërat, duke mbetur i vrarë.

Mësohet se e reja të cilës i dolën në krahë, ishte vajza e njerkut të vëllezërve Merkaj.