Vuçiç: I vetmi shqetësim që kam është situata në Kosovë

0
2

Serbia duhet të vazhdojë për të konkurruar me vetveten, me të metat e saj, tha presidenti serb Aleksandar Vuçiç.

“Shqetësimi i vetëm që kam, sepse kemi vendosur gjërat e duhura është situata në Kosovë. Nuk kemi probleme të tjera,” tha Vuçiç në një intervistë për portalin Telegraf.

Ai shprehu shpresën se zgjedhjet e sotme në veri të Kosovës do të jenë paqësore.

I pyetur se çfarë mund të ndodhë deri më 1 dhe 2 korrik, kur një vazhdim i bisedimeve midis Beogradit dhe Prishtinës është caktuar në Paris, Vuçiç tha se nuk do të ndodhë asgjë, transmeton KosovaPress.