Vuçiç ironizon Kosovën pas deklarateve të ministrit Svelça: Po iu shkojnë shkëlqyeshëm ndërprerjet e energjisë

0
33
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i është kundërpërgjigjur ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçlës, pasi ky i fundit ka thënë se Serbinë nuk e presin ditë të lehta.

Mesa duket Vuçiç ka shfrytëzuar situatën energjetike në të cilën ndodhet Kosova për t’iu kundërpërgjigjur kreut të MPB-së.

Sipas medieve kosovare, presidenti serb ka thënë me ironi se “i vjen mirë që kosovarët kanë ditë të lehta përpara, sidomos me ndërprerjet e energjisë elektrike.

“Po funksionon shkëlqyeshëm për ta me mungesa të energjisë dhe është shumë e lehtë dhe e këndshme për ta”, ka thënë Vuçiç.

Zjarr Tv Ad