Xhaferraj ironizon Nikollën: Jam konfuz, po na propozoni që të zgjedhim si kryetar grupi të PS mes Bashës dhe Çuçit?

0
21
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputeti i PD-së, Ferdinad Xhaferraj, ka replikuar me kryeparlamentaren Lindita Nikolla, pasi kjo e fundit njohur Lulzim Bashën si kreun e grupit të PD-së.

“Unë jam shumë konfuz. Nuk arrita që të kuptoj fare, pra edhe njëherë a mund të na sqaroni që po ndodh kjo. Ju na propozuat që Kuvendi do të votojë midis Çuçit dhe Bashës se kush do të zgjidhet kryetar grupi i PS-së? Jam konfuz, a mund të ma sqarosh”, tha Xhaferraj

Ndërsa Nikolla iu përgjigj: Këto pyetje retorike mund ti bëni diku tjetër jo këtu. Edhe njëherë, nuk bëra thirrje, jeni konfuzë dhe po e tërhiqni Kuvendin në një situatë të paprecedentë. Unë lexova dy njoftime që më kanë ardhur dhe kam detyrimin ti njoftoj.

Zjarr Tv Ad