Xhudistja shqiptare fiton medaljen e artë

0
5

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur të fitojë medaljen e artë për Kosovën në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, në Qingdao të Kinës. Në finalen e madhe, kosovarja mposhti xhudisten nga Moldavia, Naransetseg Ganbaatar. Një rezultat historik ky për Krasniqi që së bashku me Majlinda Kelmendin janë 2 xhudistet më të mira në Europë dhe Botë në kategoritë ku marrin pjesë.