Ylli i kombëtares konfirmon rikthimin në stërvitjes pas incidentit

0
7
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Mërgim Mavraj pësoi dëmtim ndërsa po stërvitej me skuadrën e tij të re, Ingolstatin, në fazën përgatitore të dimrit në Spanjë. Një minus i madh për Ingolstatin, por edhe për kombëtaren shqiptare.

Ingolstad po zhvillon fazën përgatitore në Spanjë dhe mbrojtësi i qendrës kishte treguar një nivel të lartë. Në miqësoren me Hirenveen, 32-vjeçari ishte titullar në zemër të reparti difensiv dhe në fund ekipi i tij fitoi 4-3.

Ndërkoh Mavraj ka marr ndihmën  mjeksore të nevojshme e cili ka shkuar me sukses.

Në faqen e  tij  zyrtar në Insagram Mavraj  ka postuar një foto ku duket në gjendje  të mirë dhe pse dorën e ka ende të fashuar.

“Mama I`m ok” shkruan Mavraj.

 

Nga një  burim zyrtar  mbrojtësi  I  kombëtares tonë ka pohuar  se  do  të kthehet  në  stërvitje ditën  e  hënë.

 

Zjarr Tv Ad