Ylli i ‘Peshkut’ i përgjigjet shokut të tij Ramës: Vallaj vdekjen e disha, por…

0
33

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar mëngjesin e sotëm se tatimorët kanë mbyllur restoratin e Yllit të Peshkut në Tiranë, të cilin kreu i qeverisë thotë që e do shumë, po jo aq shumë sa do ligjin.

Nuk ka vonuar shumë dhe kryeministrit i është përgjigjur me një koment miku i tij, të cilin Rama e ka publikuar në rrjetete sociale.

Ylli i shkruan se për kuponin duhet tolerancë zero, duke mbështeur kështu veprimin e tatimorëve.

“Falemnerit Yllo, ne katunarët e Tironës e dum shtetin, dihet ajo punë, por pa shaka, rrofsh që s’mi provokove nervat me ndonjë mesazh allasoj. Miqësia miqësi, po llogaria llogari”- shkruan Rama.