Yuri Kim ndan lajmin e hidhur dhe ofron mbështetje maksimale për…..

0
1735
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar me një postim në Twitter lidhur me situatën e krijuar nga reshjet e dendura dhe përmbytjet në vend, që shkaktuan dhe dy viktima në Malësinë e Madhe.

Jemi të pikëlluar për vdekjet dhe dëmet që rezultuan nga përmbytjet shkatërruese në veriun e Shqipërisë.

Shprehim ngushëllime për familjet e atyre që humbën njerëzit e tyre të dashur dhe respekt për guximtarët shqiptarë që ndihmojnë bashkëqytetarët e tyre.

Ne jemi të gatshëm të ofrojmë mbështetje sipas nevojës”, shkruan ambasadorja Kim

Zjarr Tv Ad