Zbulohen detaje të reja mbi trajnerin e ri

0
16

Të gjithë rrugët të dërgonin tek Edy Reja, me ish trajnerin e Lazios, Napolit dhe shumë ekipeve të tjera në Serie A që shihej si pasuesi i mundshëm i C.Panuccit në stolin e përfaqësueses kuqezi. Reja ishte i preferuari i Armand Dukës dhe jo vetëm por italiani mori më shumë kohë për të diskutuar detajet e kontratës.

Në këtë pikë të gjithë prisnin që Reja të ishte italiani i radhës që do të merrte nën kontroll Kombëtaren por pikërisht detajet bënë diferencën në këtë tratative të nisur që të premten në mbrëmje. Sipas mediave italiane, Reja dhe FSHF nuk kanë rënë dakord në dy detaje shumë të rëndësishme, në kohëzgjatjen e kontratës dhe sigurisht në pagën e tij. Në këto kushte bisedimet janë ndërprerë të dielën në darkë.