Zbulohen prapaskenat që dërguan Zidane te Reali

0
6

Zinedine Zidane do të jetë trajner i Realit të Madridit deri në vitin 2022.
Francezi firmosi për klubin spanjoll vetëm 24 orë më parë, teksa bindi drejtuesit për ta ulur në pankinën e “Santiago Bernabeu” pas një gjysëm sezoni larg tij.   Në garë për pankinën e Realit ishte dhe Jose Mourinho, por ky i fundit listoi edhe kushtet për drejtuesit. Sipas “Sport”, ish-trajneri i Manchester United besonte vetëm te Karim Benzema dhe Sergio Ramos.  Diçka e cila nuk bindi presidentin e Realit, Florentino Perez, që i dha besim Zidane për 3 vitet e ardhshme.