Zbulohet shkaku pse i vuri flakën vetes i moshuari në Shijak

0
35

Ditën e djeshme qyteti i Shijakut u trondit nga një ngjarje e rëndë, ku një 70-vjeçar u vetdogj me benzinë.

I moshurai u transportua menjëherë në spital, por nuk mundi t’u mbijetonte plagëve të marra. Mësohet se i moshuari e kishte ndërmarrë këtë akt në kushtet e depresionit.

70-vjeçari kushte shumë borxhe, ndërsa një prej fëmijëve të tij ishte përdorues droge.

Situata e vështirë ekonomike dhe stresi i akumuluar prej kohësh mendohet se e kanë shtyrë 70-vjeçarin të digjte veten.