Zgjedhjet lokale të 14 majit/ Delegacioni i ODIHR zbarkon në selinë blu, takon Bylykbashin dhe Kason

0
56
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Teksa na ndajnë disa muaj nga zgjedhjet lokale, Partia Demokratike priti sot në takim një përfaqësi të ODIHR.

Ata u pritën në selinë e PD-së nga nënkryetari Oerd Bylykbashi si dhe Sekretari i Çështjeve Ligjore dhe Zgjedhore, Ivi Kaso.

Panorama.al mëson se fokus i diskutimeve ishin pikërisht problematikat e zgjedhjeve të 14 majit si dhe qëndrimet e PD-së.

Aktualisht në PD po zhvillohet procesi i primareve përmes të cilës, anëtarësia do të zgjedhë kandidatët më të mirë për të garuar në të gjitha bashkitë e vendit.

Zjarr Tv Ad