Zgjedhjet në PD/ Grida Duma e thotë publikisht: Do të votoj vetëm për këtë kandidat, të tjerët nuk kanë kontribute në Parti…

0
389
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Duke folur për zgjedhjet brenda Partisë Demokratike, deputetja e sapozgjedhur Grida Duma, deklaroi votën hapur se do të votonte dhe mbështeste Lulzim Bashën, ajo foli edhe për kandidatët e tjerë ku u shpreh se të jesh kandidat i PD, duhet të kesh Kontribute të mëdha

“Në parim kur dikush nis një garë me ankimim e ndjen veten humbës, gjatë fushatës të 25 prillit, PD vinte nga një opizitarizëm i forte dhe në atë çast po i drejtohej së ardhmes. Brenda partisë nuk mund ta nisin me ankimime, mjafton të dëgjosh 5 fjalitë e para të kandidatëve nuk ka asgjë, unë nuk i dëgjoj më. Pra as si shkon dhe as si bëhet, politika është lojë në grup pasi ke të bësh me lidershipin e një organizate. Unë përpiqem të kemë ndërgjegje të plotë në politikë, nuk je në vijën e pare nga frika se do ikim. Je në politikë ti nëse nuk ke këllqe për të qëndruar në vijën e pare ti duhet të ikësh. Basha ka një strategji politike, ai debatin e ka me demokratët dhe me qytetarët dhe jo me sfidantët e tij, nuk mundesh të kthesh në debat publik. Unë e mendoj garën legjitime por duhet contribute në parti por padyshim për të marrë PD-n”, shprehet Duma.

 

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...