Zgjidhet Miss Bota, kjo është bukuroshja që rrëmbeu kurorën

0
1061

Stephanie Del Valle, është Miss Bota 2016. Bukuroshja 19- vjeçare nga Porto Riko, u kurorëzua mbrëmjen e së dielës në konkursin e bukurisë.

Spektakli u mbajt në National Harbor të Washington, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo u përball në finale me Miss Republika Domenikane dhe Miss Indonezinë

Miss Puerto Rico Stephanie Del Valle waves after winning the Miss World 2016 Competition in Oxen Hill, Maryland, U.S., December 18, 2016. REUTERS/Joshua Roberts
Miss Puerto Rico Stephanie Del Valle waves after winning the Miss World 2016 Competition in Oxen Hill, Maryland, U.S., December 18, 2016. REUTERS/Joshua Roberts
Miss World 2015 Mireia Lalaguna of Spain crowns Miss Puerto Rico Stephanie Del Valle during the Miss World 2016 pageant at the MGM National Harbor December 18, 2016 in Oxon Hill, Maryland. / AFP / ZACH GIBSON (Photo credit should read ZACH GIBSON/AFP/Getty Images)
Miss World 2015 Mireia Lalaguna of Spain crowns Miss Puerto Rico Stephanie Del Valle during the Miss World 2016 pageant at the MGM National Harbor December 18, 2016 in Oxon Hill, Maryland. / AFP / ZACH GIBSON (Photo credit should read ZACH GIBSON/AFP/Getty Images)

633034__bklivbsvl

Miss Puerto Rico Stephanie Del Valle stands after winning the Miss World 2016 Competition in Oxen Hill, Maryland, U.S., December 18, 2016. REUTERS/Joshua Roberts
Miss Puerto Rico Stephanie Del Valle stands after winning the Miss World 2016 Competition in Oxen Hill, Maryland, U.S., December 18, 2016. REUTERS/Joshua Roberts

633034__h1ab4bhve 633034__hkn84hhve