Zhvillimi i futbollit bën bashkë Canën me yllin e futbollit botëror

0
3

Projekti i iniciuar nga kapiteni legjendar, Lorik Cana, për të ndërtuar ambiente sportive në çdo kopsht që jetohet nga fëmijët shqiptarë është përshendetur edhe nga kapiteni dhe mesfushori i kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka.

Diçka e tillë është zbuluar nga një fotografi e publikuar nga ylli i Arsenalit, që së bashku me gardianin e kombëtares shqiptare, Etrit Berisha dhe këngëtarin, Ledri Vula kanë vizituar një nga ambientet e ndërtuara nga ish-mbrojtësi i Lazios, Galatasaray dhe kombëtares kuqezi.