Zidane nuk e ka humbur klasin, çfarë goli spektakolar…

0
10

Zinedine Zidane ka fituar gjithçka në karrierën e tij si futbollist. E ka bërë këtë edhe si trajner me Realin e Madridit, skuadër të cilën e braktisi dhe më pas pranoi të kthehej sërish në pankinë, kur ajo po kalonte në sezon të vërtetë zhgënjyes. Bashkë me klubin madrilen po ndërton stradegjinë e merkatos për të afruar në “Santiago Bernabeu” ata lojtarë që do të rikthejnë sërish “los blancos” në majat e futbollit spanjoll dhe atij europianë.

Por si tekniku francez, ashtu edhe Florentino Perez mund ta marrin parasysh, që ai të zbresë sërish në fushë. Zidane nuk e ka humbur klasin dhe kjo mund të konfirmohet nga video e fundit e xhiruar në seancën stërvitore të Realit dhe që po bën xhiron e botës.