Zjarr i madh në pyjet me pisha në Krujë, zjarrfikësit në vendngjarje

0
45
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një zjarr i madh ka përfshirë pyjet me pisha në zonën jugore të Krujës, në afërsi të kodrave të Vogëve.

Deri më tani janë rreth 5 hektarë pyje të djegura, ndëkohë që zjarrfikësit kanë shkuar me urgjencë në vednngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Fatmirësisht nuk ka banesa të rrezikuara, ndërkohë që edhe intensiteti i zjarrit ka rënë, por nuk është fikur ende.

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...