Zjarr në ‘Parkun Kombëtar të Thethit’, kërkohet ndërhyrje me helikopter

0
362

Zjarret nuk kanë të sosur, në vendin tonë.

Ditën e sotme Administrata e Zonave të Mbrojtura ka kërkuar ndërhyrjen me helikopter për shuarjen e një zjarri të rënë në Parkun Kombëtar të Thethit.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se zjarri ka rënë në një teren të vështirë malor, e kësisij drejt vendit të ngjarjes është nisur një helikopter dhe një ekip i zonave të mbrojtura.

Si shkak dyshohet të ketë qenë një vetëtimë, e cila ka goditur një pishë e më pas zjarri është përhapur më tej.