Zvicër, e moshuara masakron shqiptarin 7-vjeçar

0
23

Një ngjarje e rëndë tronditi të enjten Bazelin e Zvicrës, të enjten, 300 metra larg një shkolle, ku një 7 vjeçar u vra në mënyrë barbare nga një grua 75-vjeçare. Djali 7 vjeçar me iniciale I. M, kishte mbaruar mësimin dhe  më pas ishte nisur drejt shtëpisë.  Por, në këtë kohë e moshuara i del para dhe e masakron me thikë në trotuar.Menjëherë pas  krimit, gruaja  largohet nga vendi i ngjarjes. Ajo që e gjen vogëlushin është mësuesja, e cila menjëherë më pas alarmon policinë dhe spitalet. Pas ngjarjes vogëlushi dërgohet në spital.

Media zviceriane ‘Burnet’ shkruan se djaloshi nga Kosova kishte lindur në Zvicër. Zakonisht mamaja e merrte djalin në shkollë, por atë ditë ajo kishte fëmijën e vogël me temperaturë dhe nuk kishte dalë dot.