Zyrtare/ Kapet “peshku i madh”. Ja personat që e shoqëruan në polici

0
127

Klement Balili, i cilësuar si “Eskobari i Ballkanit” tashmë është vetëdorëzuar në polici. Ai është shoqëruar në ambientet e policisë nga dy persona; nga ish Kryeprokurori, tanimë avokat Theodhori Sollaku dhe nipi i tij, Rigels Balili.

Lajmi është konfirmuar nga Prokuroria për Krimet e Rënda. Ndonëse institucionet janë tepër të rezervuara lidhur me këtë informacion, mendohet se Balili është shoqëruar tek autoritetet nga familjarët e tij dhe jo nga avokatët Baftjar Rusi dhe Theodhori Sollaku.

Nëse kthehemi pas në kohë, vazhdimisht ambasadori amerikan Donald Lu ka kërkuar arrestimin e Balilit, duke e cilësuar një “peshk të madh”, e mesa duket “peshku” aq shumë i kërkuar, ka vendosur të bjerë vetë “në rrjetë”.