Zyrtare: Shqipëria prezanton trajnerin e ri të Kombëtares

0
2

Është duke u mbajtur në ambientet e Federatës Shqiptare te Furbollit konferenca për shtyp për prezantimine trajnerit të ri të Kombëtares, Edi Reja që do të zëvendësojë Christian Panuccin.Në ketë konferencë është i pranishëm edhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka.

Edoardo Reja do të jetë trajneri i ri Kombëtares, pas shkarkimit të Panuccit që erdhi pas humbjes me Turqinë në 22 mars.Emri i Rejës është dëgjuar bujshëm në mediat shqiptare dhe ato italiane, por për stolin e Kombëtares u përmendën dhe emra si Zakeroni, Guidolin etj. Reja ka drejtuar më përpara në karrierën e tij skuadra si Lacio, Atalanta, Napoli apo dhe Hajduku i Splitit.