ZYRTARE: UEFA publikon 3 kandidatët për çmimin ‘Lojtari i Vitit’

0
4

UEFA ka publikuar 3 kandidatët për çmimin e “lojtarit të vitit”.

Lionel Messi i Barcelonës, Cristiano Ronaldo i Juventusit dhe Virgil van Djik i Liverpoolit, janë lojtarët që do të konkurrojnë për më të mirin në Europë.

Fituesi i këtij çmimi do të mësohet më 29 gusht, në ceremoninë e UEFA-s, ku do të hidhet edhe shorti për fazën e grupeve në Champions League.