Durrës: Ndërhyrjet në lokal fundosën pallatin nga tërmeti, arrestohet 44-vjeçari

0
25
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një 44-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se nga ndërhyrjet që kishte bërë në lokalin e tij, u shemb pallati nga tërmeti i 26 nëntorit.Për pasojë, humbën jetën dy persona.”Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës ekzekutuan urdhrin e ndalimit për shtetasin A. T., 44 vjeç, banues në Durrës. Për këtë shtetas, Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg “, pasi dyshohet se nga ndërhyrjet që ka bërë në biznesin e tij lokal, në lagjen nr. 6 dhe nga tërmeti i datës 26.11.2019 është shembur pallati 6-katësh dhe si pasojë humbën jetën 2 shtetase”, informon policia.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Zjarr Tv Ad